Бруківка
Hавіщо вам бруківка і чому вона така популярна?
Бруківка – простий на вигляд, але нелегкий з погляду виробництва, продукт. Пересічній людині, що не працює у сфері будівництва чи бетонних виробів, складно визначити, навіщо їй бруківка. Отож щоб ви не перечитували десятки статей на цю тему, ми вирішили зібрати для вас перевірену інформацію. Ми не претендуємо на абсолютну унікальність написаного нижче, але обʼєктивність і достовірність гарантуємо. Адже ми - виробник і репутація для нас надважлива.
Отже, навіщо вам бруківка, і чому вона така популярна?
Бруківка
Бруківка
З очевидного – бетонна бруківка, вона ж тротуарна плитка, за останні роки стала одним з найпопулярніших будівельних матеріалів для облаштування території. І якщо в 2000х її можна було побачити лише поблизу заміських садиб, то зараз вона скрізь – на міських тротуарах, на парковках, навколо шкіл і садочків. Жоден господар не спить спокійно поки не вистелить своє подвір’я з бруківки.
Секрет популярності плитки бруківки досить простий – довговічність та презентабельність за розумні гроші. Тротуарна плитка від надійного виробника прослужить щонайменше 25 років, а вибір кольорів та відтінків «Колор-міксу» дозволить не стримувати фантазію.

Види бруківки

Зазвичай бруківку розподіляють за розміром, класом навантаження та дизайном. Для зручності ми розділимо всі доступні варіанти на чотири великі групи.

Класична бруківка

Та картинка, яка виникає у вас в голові при слові «бруківка» і є її класичним варіантом. Це невеликі заокруглені бетонні фрагменти, які легко можна компонувати у різноманітні узори та комбінації. У фінальному варіанті покриття найбільше нагадує старовинну кладку. Такий тип широко застосовують і в громадському просторі, і на присадибних ділянках. А залежно від вибраного типу навантаження по цьому покритті можна їздити на легковому автомобілі.
Одним з найпопулярніших варіантів є бруківка «Старе місто» або «Римський камінь».

Бруківка без фаски

Бруківка без фаски характерна тим, що не має заокруглених країв, тому утворює практично безшовне покриття. На сьогодні це найпопулярніший та найсучасніший вид тротуарної плитки, адже у 21 столітті в архітектурі переважає мінімалізм та простота. Таку тротуарну плитку укладають на просторих ділянках з великим трафіком людей або ж на спортивних майданчиках та в зонах відпочинку.
Покласти її можна і вдома на подвірʼї, якщо ви віддаєте перевагу практичності та зручності. Крім того, сучасна палітра лінійки «Колор-мікс» від «Мій Двір» допоможе реалізувати практично будь-яку вашу ідею. Для прикладу, підійде бруківка «Романо» чи «Рокко».

Широкоформатна бруківка

Великоформатні плити використовуються у випадках, коли потрібно замостити великі за площею ділянки. Вони також не мають фаски, тому утворюють практично монолітне покриття з ледь помітними швами.
Виглядає таке дизайнерське рішення дуже новітньо і практично, а відсутність фаски суттєво спрощує процес монтажу та подальшого догляду. Хороший приклад великоформатних плит – бруківка «Новатор».

Промислова бруківка

У цьому випадку назва говорить сама за себе. Основна характеристика промислової бруківки – це рівень навантаження, який вона здатна витримати. Така плитка здатна протистояти деформації поверхні під час інтенсивного руху. Найчастіше її кладуть навколо промислових об’єктів, на автостоянках, на паркінгах, довкола складів та торгових центрів, у місцях, де пожвавлений автомобільний трафік. Наприклад, для таких цілей підійде добре відома всім тротуарна плитка «цеглинка» або «Гантель».

Колір бруківки

Якщо раніше колір та дизайн бруківки обмежувався сірим та червоним кольорами, то сучасний ринок, на щастя, може запропонувати значно ширшу палітру. Однак кожен колір має свою специфіку, тож важливо зупинитись на цьому питанні:
сіра бруківка
сірий – найменш вибагливий та простий у догляді, адже до такої тротуарної плитки не додають барвників. Вона може використовуватись як самостійно, так і в комбінації з іншими кольорами та відтінками;
чорна бруківка
чорна бруківка користується величезною популярністю через свою ефектність. Особливо презентабельно виглядає у комбінації з сірим та білим кольорами;
коричнева бруківка
коричневий – часто виграє конкуренцію в сірого та чорного. Його обирають за його універсальність та здатність підкреслити інші кольори. Часто зустрічається у дуеті з білим та відтінками «Колор-міксу»;
біла бруківка
білий – улюблений колір класичної архітектури та вишуканих дизайнів. Завжди в моді, завжди яскравий. Можна використовувати як основний колір, або додаток до інших;
червона бруківка
червоний – колір, який не часто можна зустріти. Доріжки з бруківки роблять червоними. Однак дизайнери радять комбінувати такий насичений темний колір з більш яскравими відтінками, наприклад, жовтим;
жовта бруківка
жовтий – незамінний у випадках, коли потрібно зробити дизайн бруківки біля будинку більш об’ємним, візуально розширити простір та додати світла;
графітний колір
графіт – ідеальний варіант, якщо вам набрид класичний чорний. Підійде для будь-якого виду архітектури. Особливо у поєднанні з білим або оливкою;
оливкова бруківка
оливковий – дуже ефектний колір, який використовує свою природність, щоб підкреслити інші відтінки.
Колор-мікс
Бруківка Колор-мікс– це окрема група тротуарної плитки, яка характеризується поєднанням контрастних кольорів. Для її створення використовують спеціальну технологію, яка передбачає нанесення на поверхню плит лицьового шару з комбінації різних барвників. Бренд «Мій Двір» використовує барвники найкращих світових виробників, що дозволяє отримувати колір, який не вигорає роками та відтворює природні контрасти, що заворожують своєю красою.

Узори та дизайн укладання бруківки біля будинку

Якщо ви вирішили зайнятись монтажем самостійно, то перше питання, з яким ви зіткнетесь – як гарно викласти бруківку? Правильно підібрана комбінація дозволить створити яскравий візуальний ефект, а вдало підібраний візерунок з бруківки біля хати дозволить підкреслити переваги простору і приховати недоліки. І навпаки – невдала дизайнерська ідея може зіпсувати весь екстер’єр навколо.
Зі схемами укладання бруківки все одночасно і просто, і складно. Просто – бо до кожної моделі тротуарної плитки виробники надають найбільш популярні схеми укладки. Складно – бо, окрім готової схеми, потрібно враховувати площу ділянки, особливості ландшафту, колір навколишніх будинків, елементи, які будуть розміщені навколо і купу інших дрібниць.
Найпростіший вихід у такій ситуації – скористатись послугами дизайнера, який зможе правильно оцінити територію і підкреслити її переваги, а також врахувати можливі складнощі в роботі. Наприклад, хороший спеціаліст знає, що плитку потрібно купувати з запасом, адже при укладанні втрати через дорізання елементів для припасування здебільшого становлять до 5%.
Крім того, бруківка з різних піддонів може мати неконтрастні відхилення за відтінком, що є наслідком неминучих змін характеристик сировини та змін умов твердіння виробів. Тому при укладці покриття необхідно використовувати правило «Трьох піддонів» незалежно від кольору бруківки та розміщувати вибори в хаотичному порядку.
Бруківка
Бруківка
Або не полінуйтесь переглянути фотогалереї бруківки і ландшафтного дизайну в інтернеті. Хоча ми все ж наполегливо радимо спеціаліста, з ним ви точно не помилитеся.

Призначення та інші технічні критерії вибору бруківки

На клас навантаження бетонного елементу впливають товщина (висота) та розміри бруківки. Загалом фахівці бренду «Мій Двір» виділяють 5 класів навантаження тротуарної плитки:
  • 1 клас – бруківка, що зазвичай має висоту 4,5 см. Її елементи мають мініатюрні розміри, що підходять лише для мощення площ, парків, скверів та вуличок, на подвірʼї приватного будинку. Тобто у місцях, де ходять люди, але не їздять автівки. Навантаження останніх вона не зможе витримати;
  • 2 клас – плитка призначена для піших зон. Але в деяких випадках бруківка цього типу витримує вагу легкового авто, однак є обмеження – швидкість не повинна перевищувати 5 км/год;
  • 3 клас – завдяки розмірам плитка цього класу спокійно витримує вагу легкових та інших спеціальних автомобілів. Для прикладу, сміттєвозів. Однак, щоб не нашкодити бруківці є обмеження у швидкості – до 30 км/год;
  • 4 клас – тротуарна плитка, що витримує значні навантаження. Висота такого бетонного виробу зазвичай 8 або 10 см, однак бувають і виключення. Використовується в міських зонах, де є інтенсивний рух авто та громадського транспорту та на промислових обʼєктах і стоянках вантажного транспорту;
  • 5 клас – найміцніша плитка, що зазвичай має висоту від 12 см. Її використовують у промислових цілях, коли потрібно замостити площу, призначену для активного руху навантажувального транспорту чи складських потреб. Навіть при великих навантаженнях вона зберігає свої властивості, адже створена, щоб ефективно поглинати силу тертя кочення.

Виробник завжди зазначає клас покриття у переліку технічних характеристик, тому зверніть увагу на цей пункт, обираючи свою модель.

От ніби і все. Але, якщо у вас залишились питання, не соромтесь зателефонувати нам за телефонами вказаними на сайті, спеціалісти ТМ «Мій Двір» завжди раді допомогти з підбором бруківки, адже знаємо про неї все. На сайті ви можете переглянути фотографії бруківки в каталозі «Мій Двір» та купити тротуарну плитку у Львівській області та інших містах України.
Популярні схеми укладання бруківки
схема Модо
Схема 1
схема Модо
Схема 2
схема Модо
Схема 3
схема Торні
Схема 1
схема Торні
Схема 2
схема Новатор
Схема 1
схема Новатор
Схема 2
схема Новатор
Схема 3
Часто обирають
product
Новатор 6 Тротуарні плити
429 грн за м2 з ПДВ
product
Романо Тротуарна плитка
366 грн за м2 з ПДВ
product
Рокко Тротуарні плити
468 грн за м2 з ПДВ